Namų projektai - Archipelag

Skambinkite mums!
8 (5) 233 63 60

Kontaktai Kalba: Kalba:
2018-08-09
Patarimai  

LUMINA HOUSE

"Lumen" reiškia šviesą. Lumina House - tai namas kupinas šviesos. Sumanymas sukurti tokį namą kilo su mintimi apie šiuolaikinį žmogų ir jo poreikius, taip pat apie aplinkosaugą ir nuolat atsinaujinančių energijos šaltinių panaudojimą.

Projekto kūrėjai taikydami naujausius mokslo ir technikos pasiekimus statybų srityje norėjo sukurti patogaus ir ekonomiško būsto projektą. Namas paprastos konstrukcijos ir funkcionalus, o jame naudojami įrenginiai neteršia aplinkos.

Namo Lumina projektas yra pirmas iš kolekcijos Namai XXI, pagal kurį Lenkijoje (Wroclaw) pastatytas namas. Namas "pavyzdys" prieinamas visiems besidominantiems šiuolaikinio būsto statybomis.

Lumina House atitinka visus projektuotojų iškeltus modernaus namo reikalavimus: ekonomiškas, neteršiantis aplinkos, jame sveika gyventi, funkcionalus ir patogus, naudojami aukščiausios kokybės įrenginiai bei medžiagos.

Patogus kiekvieną dieną

Luminos pastato architektūra, dizainas ir funkcionalumas sukurti bendradarbiaujant projektuotojams iš įvairių šalių, koordinuojant - "Architektų biuro ARCHIPELAG" architektui Artur Wójciak ir "VELUX" įmonės architektui Henrik Norlander Smith. Sujungus šios srities žinovų žinias ir patirtį buvo sukurtas namo projektas Lumina House. Jis tinka statyti užmiestyje, netgi nedideliame sklype, minimalus sklypo plotas 460 m². Būstas skirtas keturių asmenų šeimai. Funkcionalus namo patalpų paskirstymas į dienos (pirmame aukšte) ir poilsio (antrame aukšte) zonos užtikrina išskirtinį patogumą. Naudingas namo plotas sudaro 148,90 m². Jis apima svetainę, virtuvę su valgomuoju, atskirą kabinetą ir sanitarinį mazgą dienos zonoje, o tris miegamuosius, drabužinę, vonią ir bendrą šeimos kambarį - poilsio zonoje. Siūloma atkreipti dėmesį į antresolės funkcionalumą, nes ją galima pritaikyti pagal kiekvieno namo gyventojo poreikius.

Namo privalumas, kad yra suprojektuotos pertvaros, kurios leidžia keisti vidaus patalpų išdėstymą pagal namo gyventojų poreikius.

Projekto Lumina House statybos numatytos iš visiems prieinamų statybinių medžiagų ir technologijų. Verta atkreipti dėmesį į tai, jog naudojant įprastas statybines medžiagas galima pastatyti labai ekonomišką pastatą. Projekte numatyta naudoti naujausias sistemas, kurios leidžia ne tik taupyti energiją,bet ir gauti ją iš nuolat atsinaujinančių šaltinių.


Privalumai ir naujumas

Lumina - tai taupaus namo projektas, kuriuo siekiama sutelkti dėmesį ties naujausiomis statybų technologijomis, įrengti gyventojams patogų, taupų ir ekologišką būstą. Paprasta stačiakampio formos namo konstrukcija, dengta dvišlaičiu stogu, be erkerių ir stogelių. Jie galėtų būti "silpnosiomis vietomis", nes statiniuose, kuriuose atsiranda terminiai tilteliai, yra tikimybė, kad bus prarandama dalis šilumos. Daugiausia stiklo plokštumų numatyta saulėtoje namo pusėje, kad galima būtų skleidžiamą saulės šilumą perkelti į pastato vidų, o "šalčiausioje" namo pusėje - neleisti ją prarasti. Taip pat numatyti didesnę šilumos izoliaciją užtikrinantys konstrukciniai elementai. Namo konstrukcija leidžia įvairiai įrengti namo vidaus patalpas - panaikinti ar perkelti pertvaras, nes laikančiųjų sienų nenumatyta. Architektai, kurdami šį namo projektą, rūpinosi, kad būtų užtikrinta pastato šilumos izoliacija: panaikinant architektūrines konstrukcijas, dėl kurių gali atsirasti terminiai tilteliai, užtikrinant konstrukcijų sandarumą ir tinkamą izoliaciją.


Naudojamos sistemos ir technologijos

Projekto architektūrinėje - statybinėje dalyje naudojami:

 • Dvisluoksnė siena

 • Gipsinis tinkas

 • Stogo konstrukcija iš medinių dvitėjinių sijų. Stogo nuolydžio kampas 45 º.

 • Terminė stogo izoliacija. Stogą numatyta apšiltinti dviem sluoksniais. Tokiu būdu šlaitai bus apšiltinti ne tik tarp gegnių, bet ir kiti stogo konstrukcijos elementai.

 • Grindų terminė izoliacija dviejų sluoksnių izoliacinėmis medžiagomis, naudojant plytų perkėlimą

 • Ekonomiški langai ir izoliaciniai rėmai.

 • Langų montavimo namo išorėje patarimai

Naudojamos tankios medžiagos išorinėms sienoms apšiltinti ir gerai šilumos izoliacijai užtikrinti.


Numatytos sistemos:

 • Soliarinė sistema, naudojama vandeniui šildyti - naudojama saulės energija

 • Šildymo pompa su vertikaliai išdėstytais kolektoriais pamatuose pastatui šildyti - naudojama geoterminė energija.

 • Grindims šildyti taikomi

a) saulės fotoelektriniai elementai

b) mechaninė ventiliacija

- Stogo danga - stoginė plieninė skarda

 • Lietaus vandens surinkimas - taupo geriamąjį vandenį ir leidžia naudoti lietaus vandenį tualete, ūkinėje veikloje ir laistant daržą.

 • Saulės kolektoriai (Saulės kolektoriai leidžia naudoti natūraliai gaunamą šilumos energiją vandeniui, skirtam namo gyventojų poreikiams, pašildyti.)

 • Žemos energijos sąnaudos (Apie 50 % mažiau nei įprastame name.)

 • Žemos emisijos sluoksnis (Naudojamas specialus sluoksnis ant išorinio stiklo, kad vasarą name nebūtų tvanku, karšta.)

 • Ventiliacija (grynas oras patenka per vertikaliai sumontuotus langus ir stoglangius. Vasarą oras namo viduje vėsinamas per "kamino efektą".)

 • Apsauga (Suprojektuoti audio - video įrenginiai, kurie padeda stebėti ir užtikrinti namo gyventojų saugumą.)

Lumina house - tai žingsnis gerai apgalvotų statybų link. Naudojant saulės kolektorius, natūralią (per langus) pastato ventiliaciją , grindų šildymą ir puikią šilumos izoliaciją galima sukurti tokį nuostabų, ekonomišką ir kartu šiuolaikišką namo projektą.

Paieška tekstuose