Namų projektai - Archipelag

Skambinkite mums!
8 (5) 233 63 60

Kontaktai Kalba: Kalba:
2007-10-24
Instaliacijos  

Dujiniai kondensaciniai katilai

"Junkers" dujiniai kondensaciniai katilai

Vokietijos kompanija "Junkers" viena pirmujų Europos rinkai pristatė dujinius kondensacinius katilus ir jau keletą metų sėkmingai juos platina Lietuvoje. Naujausia kondensacinė šildymo technika pasižymi 110% efektyvumu, ekologiškumu, ekonomiškumu, kompaktiškumu ir, svarbiausia, saugumu.

Panagrinėkime, kaip "Junkers" gaminami kondensaciniai šildymo katilai atitinka minėtus esminius šildymo prietaisams keliamus reikalvimus.

Paremti gamtos principais

Kiekvienam iš mūsų kas dieną tenka susidurti su kondensacijos procesu. Paprastas pavyzdys - puodas, kuriame kaitinamas vanduo. Jeigu puodas neuždengtas - vandens garai garuoja,

o su jais ir šiluma. Vėliau šie garai kondensuojasi ant šalto paviršiaus, pavyzdžiui, lubų. Iš patirties žinome, kad neuždengtame puode vanduo bus ruošiamas ilgiau negu uždengtame.

Tačiau jei puodas - uždengtas, šiluma su vandens garais nepasišalins ir vanduo bus paruoštas kur kas greičiau. Visiskai analogiškas procesas vyksta ir kondensaciniuose dujiniuose katiluose, nes dujų degimo produktai taip pat turi savyje didelį kiekį vandens garų. Beto kondensacinai katilai turi "dangtį", kuris neleidžia vandens garams su šiluma pasišalinti per dūmtraukį į aplinką. Taigi kondensaciniuose katiluose vėsinant dujų degimo produktus, kondensuojasi vandens garai, išlaisvindami šilumą, kuri naudojama šildymui. Akivaizdu, jog konden-sacinių katilų veikimas paremtas gamtiniu reiškiniu.

Kondensaciniuose katiluose yra uždara degimo kamera, kurioje dujų degimo produktai vietoje to, kad per dūmtraukį iškeliautų į aplinką, yra vėsinami ir šilumokaičio, pagaminto iš aliuminio silicio lydinio, kuris yra net 10 kartų geresnis šilumos laidininkas negu nerūdijantis plienas, pagalba, šiluma atiduodama šildymo sitemai.

Akivaizdu, kad kondensaciniuose katiluose, papildomai išnaudojama šiluma, kuri yra "paslėpta" dujų degimo produktuose.

Ekonomiškumas

Kasmet didėjant energijos kaštams, vis aktualiau tampa namuose turėti ekonomišką šildymo prietaisą. Kadangi energijos kaštų kainos negalime koreguoti, siūlome sumažinti sunaudojamos energijos kiekį, o konkrečiu atveju, sunaudojamų dujų kiekį. Pats efektyviausias būdas - šildymo sitema su "Junkers" kondensaciniu katilu. Kondensacinis katilas - naujausias dujinis šildymo katilas, leidžiantis sutaupyti 15-30% dujų. Kokiu būdu? Tai labai parasta, grįžtantis iš šildymo sitemos srautas papildomai pašildomas dujų degimo produktuose esančios šilumos dėka, todėl mažiau šilumos, norint pasiekti reikiamą temperatūrą, turi atiduoti kondensacinio katilo degiklis, kuriame deginamos dujos. Reikia įvertinti ir tai, jog prieš patekdamos į degiklį dujos sumaišomos su oru ir tik dujų ir oro mišinys patenka į degiklį, kuriame virsta šiluma. O tai jau 15%-30% ekonomiškumo.

Efektyvumas

Kaip kondensaciniuose katiluose gaunamas 110% naudingumo koeficientas? daugeliui pirkėjų kelia susirūpinimą itin giriamas kondensacinių katilų naudingumo koeficientas viršijantis 100%. "Junkers" kondensacinių katilų koeficientas net 110 %. Sakysite neįtiketina! Bet tai - tiesa. Tokia kažkada priimtų normų, apibrėžiančių dujinių šildymo katilų efektyvumą, pasekmė. Kol kondensaciniai šildymo katilai nebuvo žinomi, buvo manoma, jog katilas degindamas dujas visus degimo produktus per kaminą šalina į aplinką t.y. veikia kaip "puodas be dangčio", o jo teorinis efektyvumas iki 100%. Atsiradus kondensaciniams šildymo katilams, turintiems "dangtį" t.y. aliuminio-silicio lydinio šilumokaitį, kuriame kondensuojami dujų degimo produktuose esantys vandens garai, o gauta šiluma panaudojama srauto pašildymui, ankstesnės efektyvumo normos šio proceso neįvertino. Todėl naudojant "dangtį - šilumokaitį", neleidžiantį šilumai su degimo produktais pasišalinti į aplinką, teoriškai laimima 11% efektyvumo. Taigi kondensaciniams dujiniams katilams naudojant senas efektyvumo normas, teoriškai galima gauti ne 100%, o 111% naudingumo koeficientą. Tačiau praktiškai nuo 11% dar reikia papildomai išminusuoti šiluminius katilo nuostolius, todėl galutinis efektyvumas gaunamas 110%. Kad viskas atrodytų sveiko proto ribose, tiesiog reikia priimti naujas efektyvumo normas, įvertinant papildomai atsiradusius 11%, išminusuoti galimus šiluminius nuostolius ir įvesti naują normą prilygstančią 100% bei iš naujo perskaičiuoti nekondensacinių šildymo katilų efektyvum¹.

Ekologiškumas

Visi "Junkers" kondesacinai katilai žymimi aplinkosaugos ženklu "Žydrasis angelas", pabrėžiančiu itin mažą išmetamų į aplinką žalingų medžiagų kiekį. Šių katilų dujų degimo produktų koncentracija yra žymiai mažesnė negu reikalaujama Europos sąjungos išmetamų dujų direktyvoje. Tai pasiekiama aukšto kondensacinių katilų naudingumo koeficiento bei mažų dujų snaudų dėka, o tai mažina NOx ir CO junginių emisijas bei šiltnamio efektą.

Kompaktiškumas

Vienas iš svarbiausių kriterijų, apibūdinančių šildymo prietaisus, - kompaktiškumas. Mažesni išmatavimai ir tas pats galingumas - kryptis, kuria žengia "Junkers" diktuodamas madas Europoje. Akivaizdus pavyzdys - sieninai kondensaciniai katilai "Cerapur" ir "Cerapurmaxx". Jų galingumai: "Cerapur" 28kW, dydis - 850x512x370, "Cerapur" 42kW - 850x512x370, "Cerapurmaxx" 65kW - 940x500x353, "Cerapurmaxx" 90kW - 940x500x452. Visi katilai montuojami ant sienos, o tai taupo jūsų namų erdvę.

Šie katilai gaminami įvairių modifikacijų: šildymo, šildymo ir karšto vandens paruošimo bei šildymo su galimybe pajungti talp¹ karšto vandens ruošimui.

Efektyvų katilo darbą šildymo sitemoje užtikrina "Junkers" katiluose įmontuota automatika. Katilas įmontuotas teksto displėjus ir diagnostinė "Bosch Heatronic" sitema, užtikrinanti šildymo sitemos valdymą priklausomai nuo temperatūros lauke, vykdanti katilo darbo diagnostiką, identifikuojanti gedimus bei informuojanti vartotoją apie darbinius katilo parametrus.

Šiuos katilus galima kūrenti gamtinėmis ir suskystintomis dujomis. Kondensaciniai katilai - tai katilai su uždara degimo kamera ir priverstiniu degimo produktų šalinimu. Jiems nebereikalingas dūmtraukis, kadangi dūmai per ventiliatorių, esantį katile, pašalinami tiesiai į lauką. Visiškos degimo proceso izoliacijos nuo patalpos oro dėka, aptariami katilai yra žymiai saugesni negu tradiciniai - prijungiami prie dūmtraukio. Kondensacinių katilų degimo produktų šalinimui galima naudoti tik gamintojo rekomenduojamas dūmų nuvedimo sitemas, nes vėsinant dūmus susidarantis kondensatas - rūgštinės terpės.

Europoje ir Lietuvoje sparčiai populiarėjant šio tipo šildymo technikai, katilų gamybos apimtys didėja, tad natūralu, jog tobulėja ir technologiniai gamybos procesai, o kartu mažėja kaina. Lietuvai įstojus į ES, energijos kaštai palaipsniui didėja ir kaip jau buvo minėta, negalėdami koreguoti energijos kaštų, kontroliuokime jos kiekį.www.junkers.lt

Paieška tekstuose